Hijyenik Temizlik

Türkiye’de 1990’lı yıllardan bu yana başlayıp gelişmekte olan temizlik sektörü bu yıllarda en talihsiz dönemlerini yaşamaktadır. Sektöre işi bilmeden girmek isteyen seocu tabir ettiğimiz bilgisayar uzmanları, 2 kova 1 mop sistemi ile dalış yapmışlardır. Bu kişiler sigortasız personel çalıştırmakta, hem personeli hemde müşteriyi mağdur etmektedirler. Buna rağmen kendilerini internet üzerinden çok iyi reklam yapmaktadırlar. Ev, ofis, işyeri temizliği konularında hiç bir bilgisi olmayan bu kişiler sektörü baltalamış, müşterinin güven hissini zedelemişlerdir. İnternetteki eleştiri sayfalarında bu açık açık görülmektedir.

Sektörde çalışan temizlik personelleri ve camcıların bireysel ve tehlikeli şekilde bu işi kendilerini firma göstererek yapmalarıdır. Hatta bir çok kere 2 kuruş ucuz olsun diye firmanın gönderdiği işlerde müşteri teklifi üzerine gizli anlaşma yapılıp müşteriye belli zamanlarda bireysel hizmet veren personeller vardır. Sistem böyleyken buyrun iş güvenliği, buyurun mali mesuliyet sigortaları, buyurun yüksekte çalışma ve hijyen eğitimleri vs., sistem böyleyken sadece üzerimize binen kamburdan başka bir şey değil. Çözüm biraz zor gelecek gibi görünüyor. Ne yazık ki hijyen kirli eller altında.

h-temizlik-sirketleri-olusum

Dileğimiz Türkiye’de Avrupa standartlarında iş deneyimleri yaşasın. Genel düşünce içinde bireysel bencil tutumdan uzak, geleceğimize daha faydalı oluşum, hizmet kalitesi açısından yenilenmiş bir Türkiye.

Hijyenik Temizlik

Tags: Avrupa standartlarında temizlik şirketleri, Güvenilir temizlik şirketleri, Profesyonel temizlik şirketleri, Sertifikalı temizlik şirketleri, Ev temizlik şirketleri, İstanbul temizlik şirketleri, Endüstriyel temizlik şirketleri.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi