Buhar temizliği kimyasalın kullanılmadığı doğal temizlik yöntemidir. Buharın püskürtme gücünü kullanarak temizlik yapıldığı için insan sağlığı ve doğaya uygun koşullar altında temizlik gerçekleştirilmiş olur. Ofis temizliği, ev temizliği gibi alanlarda hijyen ve temizleme olanakları açısından insan sağlığını ve doğamızı etkilemeyecek şekilde yapılan temizleme yöntemidir. Bu yöntem sağlık açısından bir sorun teşkil etmediği gibi doğayada zararı yoktur. Tercih konusunda önde gelen temizlik yöntemidir. Buharlı temizlik yönteminde yapılacak temizleme yüzeyinin ısı ve neme karşı duyarlı, dayanıklı olması gerekmektedir. Kimyasalın verdiği zararı vermeyip, kimyasal atık oluşturmamaktadır.

Buhar Temizliği Etkileri ;

Buhar temizliğinden sonra ortam daha ferah ve rahat nefes alınabilir hale gelmektedir. Buhar etkisi ile el ile ulaşılamayan noktalara rahatça ulaşılabilir. Zamandan tasarruf sağlar. Doğru yüzey ve doğru aparatlar ile kullanıldığında diğer temizleme makinelerine ihtayaç kalmaz. İlk günkü canlılığına kavuşur .

Buharlı Temizlik hangi yüzeylere uygulanır ?

Ev veya ofisimizde ki hşap dolaplar , ahşap mobilyalara uygulanmamaktadır. Yüzeyin cinsine göre buhar püskürtme mesafesi ve barı iyi ayarlanmalıdır. Derz arası, fayans, çerçeve araları, çelik ızgaralar, duşa kabinler gibi hijyene ihtiyaç duyulan yüzeyler. Fayans, derz arası, çelik ızgaralar, çerçeve araları, duşa kabinler gibi hijyene ihtiyaç duyulan yüzeyler. Petek içleri gibi ulaşılması zor olan yüzeyler rahatlıkla temizlenir

Buharlı Temizlik Uygulaması Nasıl Yapılır? ;

Buhar aparatları ev,ofis gibi temizleme yapılacak işleve göre takılır. Yüzeyin türü ve cinsine göre yapılacak işlemde mesafe ve bar iyi ayarlanmalıdır. Yüzeyin cinsi her ne kadar uygun olursa olsun nemi etrafa sıçratmamak gerekmektedir. Gerekli önlemler alınmalıdır. Ev veya ofis temizliği yaparken suyu duvarlara ve elektrikli ortamlara sıçratmamak gerekmektedir. Buharlı temizlik için kullanılan buhar makineleri yüzeyde çok fazla etkili olup zamandan tasarruf için birebirdir. Yanlış kullanıldığında da tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden Buharlı Temizlik hizmetini profesyonel hizmet olarak tercih etmenizi öneririz.