Daire Temizliği

Oturulan eşyalı daire temizliği; Cam silimi yanı sıra  çerçeve temizliği, duvar silimi, halıflekslerin ve koltukların vakum ile yıkanması, mutfak, banyo ve tüm odaların usulüne uygun donanımla genel temizliğinin yapılması, balkonların yıkanması, jaluzi yada stor perde temizlikleri, zeminlerin temizliği gibi bir yığın hizmetten oluşur.

İnşaat sonrası boş daire temizliği; ; İnşaatı yeni bitmiş olan ilk oturuma açılacak daire temizlikleri. Daha çok apartman, site ve rezidanslarda bulunur. Daha önce içinde yaşanmadığı için + dezenfeksiyon gerekmezmiş gibi görülse de mutlaka dezenfeksiyon uygulaması talep edilmelidir. İçinde yapılan çalışmalardan dolayı bir yığın el ayak çalışması olduğundan ve mutfak, wc gibi alanlar başta olmak üzere dezenfektenin önemi büyüktür.

Boya badana artıklar ve silikonların uygun kimyasal ve kazıyıcı yüzeyi çizmeyen aparatlar ile fayans, zemin yada yüzeyden kaldırılmalıdır. Tüm artıklar ortadan kaldırıldıktan ve ortamdaki tozlar süpürüldükten sonra asıl temizliğe geçilir.

Kiracı çıktıktan sonraki daire temizliği ve dezenfeksiyonu; Çoğu zaman bilemeyiz ki bizden önce dairemizde kimler yaşadı, kimler oturdu. Bunları bilsek bile geçirmiş oldukları hastalıkları bilemeyiz. Hepimizin bildiği gibi bazı hastalıkların ortam yada yüzeyler ile teması sonucu insana bulaşabiliyor ve kişiler bunu farketmiyor bile. Dairenin bakteri durum ölçümlerini de yaptıran kişi sayısı nadirdir. En iyisi her duruma karşı yüzey dezenfeksiyonu uygulamak.

Daire Temizlik Şirketi; kiracı çıkmış daire temizliğinde çoğu zaman boya badana olduğundan dolayı kazıma işlemleri, zeminde ve camda usulüne uygun aparat ve kimyasalları ile yapılır. Peteklerin buharla temizliği bu tür dairelerde daha önemlidir. Zamanla is ve kir tutmuş peteklerdeki kirin buharla akıtılması sonucu ortam rahat nefes aldığı gibi kışın ısınma olayı da artacaktır. Buharın gücü bu tür dairelerde küçümsenemez. Kararmış derz araları, fayanslar, duşa kabinler, pimapen çerçeveler, zeminler bunların çoğu püskürtmeli buharla temizlenecek yüzeylerdir.

Kiracı çıkmış eşyalı daire temizliği; Daha çok öğrencilere yada kısa dönem ikamet eden kişilere tahsis edilen bu tür dairelerin temizliğinde halılar ve koltuklar üzerinde vakumlu yıkama ve dezenfektan yapılır. Dolap içleri, banyolar, lavabolar, mutfak steril ederek temizlenir. Temizlikte microfiber bezler ile toz alınmalı, bezler her yüzeyde değişerek yerleşmiş ortam bakterilerinin oradan oraya dağılmamasına özen gösterilmelidir. Temizlik şirketleri, en detaylı temizlik hizmetini eşyalı dairelerde yerine getirmektedir. Başkalarının kullandığı her bir eşyanın ayrı ayrı hijyeni sağlanarak oturuma geçilmelidir.

Daire Temizlik Şirketi WhatsApp 532 6449912