Benzin İstasyonu Temizliği

Benzin istasyonu temizliği, kendine özgü bazı farklı durumlarından ötürü, riskli temizlik gruplarının içinde yer alır. İstasyonda temizlik yapacak personellerin geçmiş temizlik deneyimleri önemlidir.

Benzin İstasyonu Temizlik Hizmetleri

Risk oluşturan nedenlerden bazıları:

1. Patlama Riski, istasyonda çalışma esnasında, sigara içilmesinden cep telefonu kullanılmasına kadar dikkat edilecek kurallar bütününe uymak.
2. Trafik, araçların istasyona gelişigüzel girmesi, acemi sürücüler, aceleci sürücüler, motosikletler.
3. Yüksekte çalışma, vinç ve iskele ayaklarının göze batacak şekilde uyarı levhalarının yerleştirilmesi, yüksekte malzeme ve ekipman kullanırken aşağıdaki kişi ve araç yoğunluğu düşünülerek bilinçli şekilde hareket edilmelidir.
4. Kullanılan kimyasalların uygunluğu, pompa yıkamadan tavan silimlerine, giydirme cephelerine, camlarına kadar kullanılan malzeme yüzey ve kişi açısından önemlidir.
5. İstasyonun çalışma esnasında işlevinin devam etmesi

Benzin İstasyonu Temizliği Sırasında Alınabilecek Önlemler:

Benzin istasyonunun çalışması zorunlu ise çalışılacak alan belirlemesi yapıldıktan sonra şerit, uyarı, ikaz levhaları ile dikkat çekilmeye çalışılmalıdır.
• Özellikle vinçli tavan silme çalışması sabahtan öğleye kadar bitirilmeye çalışılmalı, öğleden sonra diğer yüzeyler temizlenmelidir.
• Mümkün ise daha önce istasyonun temizliğinde bulunmuş personeller çalıştırılmalıdır.
• İş öncesi iş akışı hakkında kısa bir personel bilgilendirilmesi yapılmasında fayda vardır.
• Yüksekte çalışacak kişilerin mutlaka yüksekte çalışma ve diğer personeller ile birlikte tüm iş güvenliği eğitimlerini almış olmaları gerekir.
• Kullanılan kimyasalların tavan kaplamasında, pompalarda, ve çelik aksamlar da korozyon oluşturmaması ve boya kaplama gibi yüzeylere zarar vermemesi gerekir. Firmamız  benzin istasyonu temizliğinde alkali kimyasallar kullanmaktadır. Bu tür temizleyiciler, çevre dostu olduğu gibi zararları en minimize düzeyde olup, alkali özelliği nedeni ile korozyon oluşturmaz, yağı ve kiri hızlı söker atar, kolu ve bedeni yormaz.

Benzin İstasyonu Temizliği; En güzeli benzin istasyon yöneticileri ile görüşüp senede 2 defa temizlenmesi şeklinde periyodikliğe dökülmelidir. Türkiye geneli her bölgede benzin istasyonlarını temizlenebilmektedir.

İstasyon Referansları;

İstanbul benzin istasyonu temizliği yapılan semtlerden bazıları Şişli Shell istasyonu, Kasımpaşa Orsay Petrol, Altınşehir Orsay Petrol, Güneşli BP, Maslak BP Benzin istasyonu.

Benzin istasyonu temizliği konusunda uzman temizlik personeli! Temizlik personeli konusuna hassasiyet gösterilerek, hijyen eğitimlerini, sertifika ve her türlü destek oluşturularak bu kişilerin hem topluma hem de kendilerine faydalı olmalarını sağlamak.