Pvc Zemin Cilalama ve Bakımı

Pvc cilalama profesyonellik gerektiren bir temizleme hizmetidir. Alanında uzman olmayan kişiler, firmalar tarafından yapıldığında kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Zeminde kalıntılar, kimyasal izler, zeminde çizilme vb. problemi beraberinde getirebilir.

Temizleme İşlemi

Pvc zemin cilalama hizmeti şu şekilde yapılmaktadır ; Cilalama yapılacak zemin ilk etapta zemin yıkama makinesiyle yıkanır.Makinenin erişemediği köşeler, süpürgelikler sünger ve aparatlar ile manuel temizlenir. Zeminde olan yarıklar , boşlukların içi temizlenir. Eğer temizleme yapılmazsa cilanın altında kalır, kötü bir görüntü ortada bırakır. Vakum makinesi yöntemi ile zeminin suyu çekilmesi gerekmektedir. Zeminde kimyasalın kalmaması gerekmektedir. Bu neticeyle iyi bir durulama işlemi gerçekleştirmek gerekiyor.

Cilalama İşlemi

Cilalama hizmeti standart bir işlem değildir. Cilalama yapılacak alan bölünerek yapılmalıdır.

Cila , zemine dökülerek mop,paspas yöntemi ile zemine yayılmalıdır. Bu işlemi bölünen alanların hepsine uygulanması gerekmektedir.Cila işlemi yapıldıktan sonra kuruması beklenmelidir. Bu süre 20-30 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Ardından zemine 2. kat cila atılmaktadır. Bu işlem zeminin uygunluk düzeyine göre değişmektedir.Cilalama işlemi bittikten sonra zeminde ayak izleri, eşya, ağır malzemeler koyulmaması gerekmektedir. Zeminin çizilmemesi , darbe almaması için bir süre serbest kalması sağlanmalıdır.İyi bir cilalama ve uzun ömürlü kullanım için profesyonel firmalar ve profesyonel ekipmanlar tercih edilmelidir.Uzun ömürlü bir cila ve parlaklık için bu işlemi 6 ayda bir tekrarlanması gerekmektedir.

Cilalama hizmeti yapılan zemin üstünde parlak bir alan oluşacağından , zemine dökülen çay, kahve, kola vb lekelerden korunur. Zemine yapışmaz. Cila zemini ilk günkü görünüm gibi üst düzey bir parlaklık yaratır. Bu parlaklık firmanızın görünüşü için çok önemli bir detaydır.

Pvc Zemin Cilalama Firması Işıltı Temizlik WhatsApp 0532 6449912 ‘den görselleri gönderirseniz size hemen fiyat bilgisi dönüşü yapılacaktır.