Cami Temizliği

Cami temizlik Şirketi, ev iş yeri gibi daha az insan gelen alanlardan çok daha önemli olmakla birlikte bakımına kat be kat önem gösterilmesi gereken alanlardır. Bu yüzden ibadethanelerin temizlik ve mikroplara karşı korunmasında alışılagelmiş önlemlerin dışına çıkılmalı ve kalıcı uzun süreli hijyenik bir atmosfer oluşturulmalıdır.

Cami Temizliği; yaşadığımız ortamları ve evlerimizi baştan sağma ve yüzeysel bir temizlik yapmak yerine, düzenli olarak sık sık temizlediğimiz gibi, cami temizliği ibadet ettiğimiz alanların temizliklerini de düzenli olarak yapmalıyız. Alnımızı secdeye koyduğumuzda cami halılarının temizliği de sadece yüzeysel olarak süpürme yöntemiyle temizlemek yeterli değildir. Çünkü halının yüzünü değil, özünü temizlememiz gerekir. Halıları kokutmadan, küflendirmeden, çürütmeden ve altındaki ısıtma sistemine zarar vermeden detaylı temizlik ile yıkamak gerekir.

Cami temizlik şirketi; müminler fiziksel olarak tertemiz insanlardır. Bedenleri, yedikleri yiyecekler, giydikleri giysiler, yaşadıkları ortamlar her zaman temizliği ve düzeniyle göze çarpar. Kur’ân-ı Kerim’in birçok âyetinde, Hz. Peygamberimizin hadislerinde temizliğin önemi ve gerekliliği üzerinde ısrarla durulmuştur. Genel anlamda temizlik ve ibadet amaçlı temizlikle ilgili birtakım ilke ve ölçüler getirilmiş ve temizlik bazı ibadetler için ön şart sayılmıştır. (Temizlik imanın yarısıdır.) [Müslim] (Namazın anahtarı temizliktir.) [Tirmizi] (Mümin pis olmaz.) [Buhari]

Cami Temizliği

Işıltı Temizlik Şirketi olarak sizlerin gönül rahatlığıyla camilerimizde ibadet edebilmeniz için profesyonel ekipman kadromuzla kullandığımız ürünlerimizle ve teknolojik makinelerimizle hizmetinizdeyiz. Cami temizliği firmaları; cami halısı temizliği, merdivenlerin temizliği, zemin temizliği ve cilalama, çini temizliği, wc temizliği ve avizelerin temizliği Işıltı Temizlik Şirketleri ayrıcalığı ile temizlenir. Cami temizliği, cami ortamının temizliği bizim işimiz. Işıltı Cami Temizlik Şirketi, her türlü cami temizliği hizmetini sunar. Cami avize temizliği, cami halıfleks temizliği en iyi şekilde yapılır.

Cami ve ibadethane temizliği yoğun kirlilik ortamı özelliğine sahip olup hijyene gereksinim vardır. Halı kaplı alanlardaki seccade kısımlarının başucu alanları terden dolayı özellikle farklı uygulamalar ile yıkanmaktadır. Cami çinileri usulüne uygun şekilde yıkanmaktadır.

Cami temizliğinde diğer bazı temizlik işlemleri; mermer sütun ve ahşapların temizlik ve bakımı, cami dış cephe cam temizliği ve kompozitleri, mozaik duvar ve çini yüzeyleri, boyalı ve kabartma yüzey toz alımları, cami avizelerinin farklı şekillerde temizliği, mihrap ve minber kısım ve merdivenlerin temizliği, kapı üst mermer oyma kısım ve sütunlarının temizlenip zarar görmeden beyazlatılması, ahşap ve pimapen pencerelerin silinerek temizlenmesi, ayakkabı raflarının komple temizliği, mermer korkulukların ve oymaların buhar ile yıkanması, halıfleks yıkamanın yanı sıra varsa parça halıların vakumlanarak yıkanması, her tür cami avlu zeminlerinin makine ile ovularak yıkanması.

Yukarıdaki tüm temizlik işlemleri, cami adabına uygun şekilde, sessizce ve  ezan vakitleri gözetilerekten yapılmaktadır. Temizlik personelleri, özellikle namaz kılınacak alan ayarlamalarını belirler. Halıfleks temizliği ve diğer temizlik işlemleri sırasında, cemaatin namaz kılacağı alan hariç, temizlik yapılan alanın etrafı bantlar ile çevrilip uyarı levhası konulur.

Cami Temizlik Şirketi; camilerde toz ve kirin giderilmesi çalışmaları yapılırken hijyeninde önemli olduğu göz önünde tutulmalıdır. Üzerinde onca insanın ibadetini yaptığı zeminler, özellikle halıfleksler üzerinde çalışma yapılırken sık su değişimi yanı sıra önceden kuru vakumlamaya da dikkat edilmektedir. Cami halıları temizlenmeden önce iyice süpürülüp tozdan arındırılmalıdır. Cami avizeleri temizlenirken bardaklı avize ise bardak kısımları çıkartılarak yıkama, taşlı avize ise taşları buhar ve uygun avize parlatıcı ile silerek temizleme yapılır. Firmamız bu hizmeti uygularken cami avize altlarında ve belirli köşelerde su geçirmez yıkama alanları  oluşturmaktadır. Mermer ve traverten sütunların temizliğinde kullanılacak yükselticiler firmamızda mevcuttur.