Su Baskını Temizlik Şirketi

Su Baskını Temizlik Şirketi; su baskını olayı, bazen doğal afetler sonucu bazen ise dere yatağı gibi yanlış yapılanma yada tesisat sistemi hatalarından dolayı oluşmakta olup çoğu zaman insanları ekonomik kayıplara ve mağduriyete uğratmaktadır. Evinizde ve ofisinizde, bir anda gerçekleşen su baskını ile bazen bir ömür yaşam kaliteniz düşebilir.

Su baskını olduğunda ivedice su baskını sonrası temizlik şirketinden destek almalısınız. Teyidini yazılı olarak teslim alacağınız temizlik şirketinin su baskını sonrası gerekli alet ve makinelere sahip olduğunu mutlaka araştırınız. Çalışacak temizlik personellerinin ise su baskını ve sel sonrası temizlik hizmetinde daha önceden deneyimli olup olmadığını öğreniniz. Hatta firma yeterlilik belgeleri var mı? Her hangi bir sıkıntı olmaması açısından sigorta şirketi eksperi gelmeden temizle başlanmaması gerekir. Alınacak olan faturayı kaybetmeyiniz. Sigorta şirketleri faturasız ödeme yapmamaktadır.

Su baskını olmadan dikkat edilebilecek bir kaç detay; özellikle alt katlarda yada çatı katlarda daire alırken mümkün ise bina sakinleri ile görüşüp araştırma yapmak sadece su baskınları açısından değil diğer detaylar açısından da önem taşır. Cam, kapı pervazları, lastikleri, gider yolları gibi genel kontrolleri ilk yerleşimde ve sonrasında da zaman zaman yapılmalıdır. Bu tür basit kontrollerin hayati önem taşıdığı göz ardı edilmemelidir.

Su baskını sonrası temizlik işini yapacak olan firmanın araç gereç ve makineleri mutlaka araştırılmalı hatta raporlama istenmelidir. Sigorta şirketi devreye girecek ise iş öncesi temizlik şirketi raporlamaları ivedice sunulmalıdır.

Ev ve ofislerde su baskını temizliğinde yapılacak olan bazı detaylar; 

Havalandırma (mümkün ise camları açık tutmak yada klima, fan vb. çalıştırmak).

Güçlü vakumlar ile suyun tahliye edilmesi.

Halı ve koltuklardaki suyun çift motorlu endüstriyel makineler ile hijyenik olarak yıkanması, suyunun çekilmesi.

Suyun kuytu köşelerde yuvalanmasını önlemek ve zeminin hızlıca kurumasını sağlamak.

Dairede elektrik kullanımı sakıncalı ise bir başka daireden elektrik sağlamak.

Su baskını temizliği  yapacak olan temizlik şirketlerinin mutlaka yanına alması gereken bazı malzeme ve makineler;

Güçlü vakumlama yapabilecek ıslak kuru (geniş hacimli) vakum makineleri, uzatma kabloları,  dezenfektan, temizlik kimyasalları, koku, bol miktarda mikro fiber bez, fırça, kova, mop aparat takımları, zemin çek pasları.

İyi yapılan bir temizlik sonunda aynı gün dairelerde ikamet edilebilir.

Yanlış uygulamalar işinizi daha da zorlaştıracağı gibi çoğu zaman evinizi yada ofisinizi günlerce terk etmenize sebep olabilir.

Su baskını sonrası temizlik