Su Baskını Temizlik Şirketi

Su Baskını Temizlik Şirketi: Su baskını olayı, bazen doğal afetler sonucu bazen ise dere yatağı gibi yanlış yapılanma yada tesisat sistemi hatalarından dolayı oluşmaktadır. Çoğu zaman insanları ekonomik kayıplara ve mağduriyete uğratmaktadır. Evinizde ve ofisinizde, bir anda gerçekleşen su baskını ile bazen bir ömür yaşam kaliteniz düşebilir. Su baskını olduğunda ivedice su baskını temizlik şirketinden destek almalısınız.

Teyidini yazılı olarak teslim alacağınız temizlik şirketinin su baskını sonrası gerekli alet ve makinelere sahip olduğunu mutlaka araştırınız. Çalışacak temizlik personellerinin ise su baskını ve sel sonrası temizlik hizmetinde daha önceden deneyimli olup olmadığını öğreniniz. Hatta firma yeterlilik belgeleri var mı? Her hangi bir sıkıntı olmaması açısından sigorta şirketi eksperi gelmeden temizle başlanmaması gerekir. Alınacak olan faturayı kaybetmeyiniz. Sigorta şirketleri faturasız ödeme yapmamaktadır.

Su baskını olmadan dikkat edilebilecek bir kaç detay; özellikle alt katlarda yada çatı katlarda daire alırken mümkün ise bina sakinleri ile görüşüp araştırma yapmak sadece su baskınları açısından değil diğer detaylar açısından da önem taşır. Cam, kapı pervazları, lastikleri, gider yolları gibi genel kontrolleri ilk yerleşimde ve sonrasında da zaman zaman yapılmalıdır. Bu tür basit kontrollerin hayati önem taşıdığı göz ardı edilmemelidir.

Su baskını sonrası temizlik işini yapacak olan firmanın araç gereç ve makineleri mutlaka araştırılmalı hatta raporlama istenmelidir. Sigorta şirketi devreye girecek ise iş öncesi temizlik şirketi raporlamaları ivedice sunulmalıdır.

Ev ve ofislerde su baskını temizliğinde yapılacak olan bazı detaylar; 

Havalandırma (mümkün ise camları açık tutmak yada klima, fan vb. çalıştırmak).

Güçlü vakumlar ile suyun tahliye edilmesi.

Halı ve koltuklardaki suyun çift motorlu endüstriyel makineler ile hijyenik olarak yıkanması, suyunun çekilmesi.

Suyun kuytu köşelerde yuvalanmasını önlemek ve zeminin hızlıca kurumasını sağlamak.

Dairede elektrik kullanımı sakıncalı ise bir başka daireden elektrik sağlamak.

Su baskını temizliği yapacak olan temizlik şirketleri

Su baskını temizliği yapacak olan temizlik şirketlerinin yanlarında bulundurmaları gereken bazı malzemeler ve makineler oldukça önemlidir. Güçlü vakumlama yapabilen ıslak kuru (geniş hacimli) vakum makineleri, uzatma kabloları. Dezenfektanlar, temizlik kimyasalları ve koku gidericiler. Bol miktarda mikrofiber bezler, fırçalar ve kovalar. Mop aparat takımları ve zemin çek pasları gibi ekipmanlar su baskını temizliği için gereklidir.

Su baskını sonrası temizlik şirketleri

Su baskını sonrası temizlik şirketleri: İyi yapılan bir temizlik işlemi sonrasında aynı gün içerisinde dairelerde tekrar ikamet edilebilir hale gelinmesi mümkündür. Ancak yanlış uygulamalar, işinizi daha da zorlaştırabilir ve genellikle evinizi veya ofisinizi günlerce terk etmenize neden olabilir. Bu nedenle profesyonel ve doğru ekipmanlarla donatılmış bir temizlik şirketi ile çalışmak, su baskını sonrası mekânın hızlı ve etkili bir şekilde temizlenmesini sağlayarak olumsuz sonuçları en aza indirecektir. Bu sayede, normal yaşamınıza daha hızlı bir şekilde geri dönebilir ve olası hasarları minimize edebilirsiniz.

su baskını sonrası temizlik şirketleri

Su baskını sonrası temizlik