Temizlik Şirketi Faaliyetleri

Temizlik Şirketi Faaliyetleri: Temizlik şirketi faaliyetlerimiz 30 yıldan bu yana devam etmektedir. Faaliyetler şunları kısaca aşağıdakileri içerir:

  1. Ev Temizliği: Evlerin detaylı temizliği, oda temizliği, banyo ve mutfak temizliği gibi hizmetler sunulur.
  2. Ofis Temizliği: Ofislerin günlük veya haftalık temizliği, cam temizliği, zemin temizliği gibi hizmetler sağlanır.
  3. İnşaat Sonrası Temizlik: Yapılan inşaat veya tadilat sonrası temizlik hizmetleri, inşaat artıklarının temizlenmesi.
  4. Halı ve Koltuk Temizliği: Halıların yıkanması, koltukların temizlenmesi ve leke giderme hizmetleri sunulur.
  5. Ofis Dış Cephe Temizliği: Binaların dış cephesinin temizlenmesi, camların temizliği ve cilalanması.
  6. Otel ve Restoran Temizliği: Otel odalarının temizliği, restoran hijyeninin sağlanması ve genel otel temizlik hizmetleri.
  7. Endüstriyel Temizlik: Fabrika ve endüstriyel tesislerin temizliği, makinelerin temizlenmesi ve bakımı.
  8. Okul ve Hastane Temizliği: Okul sınıflarının ve hastane odalarının temizliği, hijyenik ortamın sağlanması.
Temizlik şirketleri geniş bir yelpazede hizmet sunabilir ve müşterilerinin temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için profesyonel çözümler sunarlar.

Temizlik Şirketleri’nin Yaptığı Hizmetlerden Bazıları

Genel Temizlik Hizmeti; mekanların avizesinden duvarına her tür yüzey temizlikleri, mobilya toz alımı işleri, silinip süpürülmesi, zemin temizlikleri. Genel anlamda çok detay ve farklılık içerdiği için uzman temizlik şirketi çalışanlarının yapması gerekli işler arasındadır. Genel temizlik bütünsel anlamı ile mekanın tüm alanları için geçerlidir. Mutfak, banyo, teras ya da salon ya da oturma odası tüm alanları kapsayan bir uygulamadır. Genel temizlikte kullanılan malzeme ve materyallerde kendi içinde bir yığın farklılıklar göstermektedir. Çok ağır kimyasal kullanımından kaçınmak sağlığımız açısından önemlidir. Tüm temizlik işleri Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası için geçerlidir.

Cam Temizlik Hizmeti; Her türlü dış cephe cam temizlik işleri, site, bina, şirketlerin çerçeveleri ile birlikte cam temizlikleri, sinema halısı temizlik, giydirme cephe temizliği bu işte yasaca uzmanlaşmış temizlik sirketleri ve sertifikalı kişilerce temizlenir. Özellikle cam yüzeylerde kullanılan aparat ve cam jiletlerinin yüzeyi çizmeyecek kalitede olmasına özen gösterilir. Piyasadaki bazı ucuz cam jileti ve aparatları bu iş için oldukça risklidir.
Koltuk Yıkama Hizmetleri; İster ev koltuğu olsun ister ofis koltuğu ya da sandalyeleri devamlı olarak üzerinde oturulduğu için fazlaca kirlenir. Belirli aralıklar ile temizliği gerçekleşmediğinde ise sağlık açısından riskler oluşturur. Bu nedenle koltuklar belirli aralar ile periyodik olarak temizlenerek koltuk hijyeni sağlanmalıdır. Koltukları silmek kiri koltuğun içine hapsetmek sayıldığından koltuk siliminden kaçınılmalıdır. Aynı zamanda koltukların temizliği için ağartıcı ve tahriş edici kimyasallar kullanılmamalıdır.
Halıfleks Yıkama Hizmetleri; Duvardan duvara kaplı halıflexler, uzmanlaşmış temizlik şirketleri tarafından usulüne uygun şekilde temizlenir. Yıkama işlemini yaparken suyun iyice vakumlanmasına dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmediği takdirde halıflekslerde ve ortamda kalıcı kötü koku oluşur. Belirli aralıklar ile yıkanan halıflekslerin yıkama sonrası havalandırılmasına da dikkat etmek gerekir.
Zemin Cilalama Hizmetleri; Mermer çini, mozaik, pvc her türlü zeminlerin kristalize ya da polimerize yada vs cilalama hizmetleri, zeminin cinsine uygun olarak yapılır. Cilalama hizmetinden sonra özellikle giriş kısımlarda çift paspaslama yöntemi ile ayak kumunun etkisi ortadan kaldırılır. Genel cilalama sonrası yapılan bakım ve temizliklerde ağartıcı ve tahriş edici kimyasal kullanımından kaçınılmalıdır. Bakım ne kadar iyi olursa cilanın kalıcılığı da bir o kadar fazla olur.

Ev temizlik şirketi ve ofis temizlik şirketi ünvanları ile yapılan tüm işler için sayfalarımızı ziyaret ediniz.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi