Sirkeli Temizlik

Temizlikte Sirke Kullanımı; sirkenin, özellikle elma sirkesinin sağlık ve güzellik için faydaları saymakla bitmiyor. Sirkeli Temizlik, sağlık ve şifa kaynağı.

Evinizde bulunan beyaz sirke ile fayans, derz araları, duşa kabin ve küvetlerinizi temizleyip parlatabilirsiniz. Bu tür yüzeylerde direk kullanabilirsiniz. Ayrıca küf lekelerini de gidermeye yardımcı olur. Sulandırıldıktan sonra beze döküp camlarınızı sildiğinizde nasıl parladıklarını göreceksiniz. Ayrıca iyi bir çelik parlatıcı ve halıda leke çıkartıcıdır.

Halıfleks yıkamada ve koltuk yıkamada mutlaka sirke kullanınız. Halı ve döşemelerinizdeki mat görüntü gidecek yerini parlak renkler alacaktır. Dairenizin inşaat sonu temizliğinden camlardaki bantlara, kurumuş mum lekelerinden etiket temizlemeye kadar. Derz arası temizlemeye, araba camlarındaki buzlanmayı gidermeye bir çok özelliği vardır. Ev temizliğinde her alanda sirke kullanılabilir. Fakat parke gibi yüzeylerde öncelikle duş bir yerde denemek lazımdır.

Hareketsiz yaşantı, dengesiz ve bilinçsiz beslenme sonucu, çağımızın hastalığı obezite. Bu durum çoğu insanın sağlığını ve yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor. Bu derde çözüm olan zayıflama için, çok farklı yöntemler ve diyetler deneniyor. Bu konuda ki, en büyük yardımcılarından biri elma sirkesi.

Elma sirkesi kilo verme de size yardımcı olacak iyi bir silah. Günde 3 kere yemeklerden yarım saat önce 1 çay bardağı tüketilmesi .Zayıflamanın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Zengin bir kalsiyum kaynağıdır. Az bir miktarı, bedenimizin gerek duyduğu kalsiyumu tek başına sağlamaktadır. Günlük yaşantımızda tükettiğimiz,süt, yoğurt, peynir gibi ürünlerden daha zengin kalsiyum sağlar. Az bir miktar elma sirkesi. Sodyumun zararlı etkilerini azaltıp, tansiyonu dengelenmesine yardımcı olur. Kolestrolu düşürür.

Cilt lekeleri ve cilt güzelliği için de faydalıdır. Elma sirkesi ve sade sodayı bir pamuğa damlatarak cildinize sürümeniz ve yarım saat beklemeniz sonucu. Mucizevi şekilde bebek gibi, temiz, pürüzsüz, pırıl pırıl bir cilde sahip olunur. Güzel ve pırıltılı görünmenin sandığınızdan daha kolay göreceksiniz.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi