Ev Temizlik Şirketleri

Ev Temizliği: Işıltı Temizlik Firması, ev temizlik hizmetleri faaliyetlerine 90’lı yıllarda başlamış olup günümüze dek gelen tek temizlik firmasıdır. O yıllarda bir çok kişi profesyonel ev temizlik işinin varlığından bile habersiz iken  Işıltı Ev Temizlik Firması, işin uygulanabilirliğinin yanı sıra bilgilendirilme kısmı ile ilgileniyordu. Günümüzde bile yeni yeni adından söz ettiren ev temizlik işini gelişmiş ülkelerden başka bilen yoktu. Ve Işıltı Temizlik hem personeline hemde müşterisine işin tanımını en iyi şekilde yaparak teoriği pratik uygulamalara dökmüştür. O yıllarda zor görülen tutacak mı denilen bu işin şimdinin en gözde mesleklerinden olabileceğini gören firma, bugünde işine ilk başladığı zamanki heyecanı ile devam eden kadrolara ve müşteri ağına sahip olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ev temizlik şirketleri; çığ gibi büyüyen temizlik şirketlerine her gün bir yenisi eklenmekte. Sadece daire, konut, villa alanında değil sanayide, plazalarda, okul ve tüm işletmelerde çalışır gördüğümüz temizlik personellerinin büyük kısmı temizlik şirketlerine bağlıdır. Temizlik sektörünün getirdiği yenilikler yanı sıra müşterisine sunduğu kolaylıklar açısından da temizlik firmaları zirveye çıkmıştır. Özellikle ev temizlik hizmetleri açısından temizlik firması dışında ehil olmayan eller ile çalışmanın günümüzde hiç bir cazibesi kalmamıştır.

Profesyonel ev temizlik hizmeti alınmadığında husule gelen istenmedik durumlardan bazıları;
İş kazalarının derecesinde ve sıklığında artış olması, ağır ekonomik boyutlar ve insan sağlığına zararlı etmenleri
Gerekli koruyucu önlemlerin alınmaması
İş öncesi fizibilitesinin yapılamaması
Yüzeylere uygun kimyasal ve teknik malzeme kullanılamayışından dolayı zemin ve her türlü dekorasyonda bozulmalar
Uzman olmayan kişilerce yapılan işin olumsuz sonuçları
Cam silimi ve benzeri konularda uzmanlaşmış personel temin edilemeyişi
Her detay için ev sahibi ve çalışan personelin birebirde görüşmenin zamanla can sıkıcı bir hal alması
Sigorta ve diğer yükümlülüklerin yapılması, evrak dosyalama işlerinin ağırlığı, taahhütler
Harici eğitim alma zorunlulukları
Uygulama yanlışlarından dolayı evde oluşan nem ve rutubet sonucu astım allerjik rahatsızlıkların vuku bulması
Sık personel değişimi
İşin başında bulunulan zaman yitimi
Yanlış uygulamalar ile dolu bir ev temizlik hizmeti fayda yerine zarar sağlar. Ev temizliği hizmetinin uzmanlaşmış firma ve personellerine yaptırılmasında hem ekonomiklik hemde teknik açıdan fayda var. Hizmetin devamlılığı da düşünülecek olunur ise baştan temelleri sağlam atmakta fayda var.