Ev Temizlik Firmaları

Ev Temizlik Firmaları: Temizlik firması kurmak büyük emek, beceri ve deneyim isteyen bir iş olmakla birlikte ekonomik açıdan da rahatlığı gerektirir. Ev Temizlik Firmaları, kuruluş aşamasında sermayesi oldukça fazla maddiyata dayanır. Gerek ar-ge gerek diğer tüm yeniliklere açık olması ve yakından takip etmesi gerekir. Bu sebeple ekonomisinin iyi olması şarttır.

Günlük hizmetlerde bile maddi sonuç hedeflemeyi uzun vadeli tutmak zorundadır.

ev temizlik firmalarıEv temizlik firmalarını zora sokan nedenler;
• Personel yetiştirme işi günümüz yeni kurulan firmalarda özellikle ikinci plana atılmakta, bu da sektörü olumsuz olarak zedelemektedir.
• Sektörde çalışan temizlik personelleri, birazda hizmet alıcılarının yüze gülen söylemleri ile işi kolay görüp basit usul temizlik firması kurma çabaları.
• Hizmeti alan işveren konumundaki ev ve ofis sahiplerinin temizlik işinin maliyetini düşürmek için hizmet veren temizlik personeli ile diyaloğa girip temizlik firmasından habersiz iş yapmaya çalışması. Bu tür hizmet alıcıların yüzde seksenine yakın oranının zarar görüp temizlik firmasına geri döndüğü islense de bu tür davranışların, personele hatta sektöre verdiği zarar göz ardı edilemeyecek boyuttadır.
• Son yıllarda bilişim sektörü üzerinden temizlik firması değil de bireysel çalışanların reklam, site vs. yolları ile hizmet alıcıyı kandırdığı görülmektedir. Sonuçta hizmet alıcı durumu farketse de iş işten geçmiş olup zarar görmüştür.
Ev Temizlik Firmaları Emek Verir. Onca emek ve birikimler ile ayakta durmaya çalışan temizlik firmaları nın sayısı her geçen gün düşmekte olduğu halde görüntü ev ofis temizlik firmalarının çığ gibi büyüdüğü şeklindedir. Burada asıl iş müşterisine düşmektedir. Hizmetten memnun olan temizlik firması müşterisinin direk firma yetkilisi ile görüşme yapması, internet üzerinden ev temizlik hizmetleri yapan kalitesine, donanımına, geçmiş tecrübe ve birikimlerine bakarak seçim yapması tıkanmak üzere olan sektöre ivme kazandıracaktır.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi