toplantı odası temizliği

Dezenfektanlı Ofis Temizliği

Ofislerimizin genel durumunu şöyle bir gözden geçirecek olursak sağlığımızın ne denli tehdit altında olduğunu görürüz. Bütün gün çalan telefonlar, mailler ve ani gelen misafirler. Dezenfektanlı Ofis Temizliği Firması bu konuda imdadımıza koşuyor. Onca koşturma içinde ofislerimizi havalandırmayı bile unutmaktayız.

Alerjiyi artıran sebeplerden bazıları

 • Ofislerin halı kaplı zeminlerinden yayılan ofis tozları
 • Faks, printer, fotokopi gibi cihazlar,
 • Klimalar, ısıtma sistemleri, telefonlar,
 • Parfümler (kendi kullandığımız yada diğer çalışanların kullandığı),
 • Sigara, tütün gibi duman salan içecekler
 • Çalışma süresinin uzunluğu
 • Isıtma sistemleri
 • Küfler
 • Ofis içinde kuş beslenmesi
 • Grip yada nezle olmuş çalışanların hastalık bulaştırması
 • Duvarda yada zeminlerde kaçaklar, nemlilik
 • Masa başı atıştırmalık gıdaların ve içeceklerin yere dökülmesi

Yukarıdaki maddelere ek olarak ofis hijyen oluşumunu etkileyen daha bir çok faktör ne yazık ki çok ilgilenmediğimiz konular arasında. O zaman sağlıklı ofis ortamlarına yönelik çalışmalarımızı nasıl yapmalıyız? Ofis hijyeni nasıl oluşur? Ofis dezenfeksiyonu nasıl sağlanır gibi bir yığın detayı tekrar gözden geçirmemiz lazım.

Ofis içi çalışanların grip ve bulaşıcı salgın hastalık durumlarında mutlaka izin alması sağlanmalıdır. Profesyonel bir temizlik şirketi ile çalışılmalı, temizlik hizmetinin yanı sıra yüzey dezenfektanı kullanılmasına dikkat edilmelidir. Aylık, haftalık, günlük temizlik aşamalarına dikkat edilmelidir.

Ofis Alerjileri İçin Buhar ve ULV Dezenfeksiyonlu Temizlik Paketleri

Ofis akarlarını oluşturan sebeplerden dolayı özellikle hassas kişilerde döküntüler, şişkinlikler ve kızarıklıklar görülebiliyor. Hatta bazı durumlarda işe gitmeye engel bile olan rahatsızlıklara yol açabiliyor.

Şiddetli nefes darlığı, gözün tamamı ile kapanması, akut alerjik rinit gibi vs vahim durumlara da sık sık rastlıyoruz. Ortamdaki alerjik rahatsızlıklar bir kere başladığında önü kesilmiyor. Ofislerde adını pek duymadığımız daha çok evlerde olduğunu sandığımız ev tozlarından korunmak için bazı uygulamalar var. Bu uygulamalar zamana, yüzey çeşitliliğine ve dokusuna göre farklılıklar göstermektedir.

Alerjik bünyeli çalışanların en çok rahatsız olduğu konu ev ve ofis tozlarıdır. Halıfleksler, mesai sonrası yapılan parttime temizlik kapsamında her gün vakumlanmalıdır. Günlük toz ve çamurdan arındırılan halıfleksler. Bu halıflekslerin belirli zamanlarda hızlı kuruması yapılacak şekilde yıkanması gerekmektedir. Bina girişi ve ortak alanlardaki çift paspaslama yöntemlerine dikkat etmek gerekir. Klima filtrelerinin belirli zamanlarda temizliği ve bakımı hatta değişimi yapılmalıdır.

İstanbul ofislerinde 30 yıldan bu yana temizlik ve dezenfeksiyon uygulaması yapan Işıltı Ofis Temizlik Firması. 0 (212) 2221150 nolu telefonundan ofis dezenfeksiyonu ile ilgili bilgi alınabilir.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi