haberUncategorized @tristanbul ofis temizliği

Ofis Temizliği; kişilerin mesleki yoğunluğuna bağlı olarak toplu şekilde insanların bulunduğu ve emek sarf ettiği alanlar olan ofisler ve büroların temizliği konusu sıradan bir şekilde yapılabilir. Öyle ki kişilerin iş alanlarına gelmeleri çoğu zaman kişiler için bir zorunluluk olarak algılandığından iş vakitleri dışında bir an bile geçirmek istemeyen çalışanlar, bu ofislerin temizliği konusunda vakit ayırmak istemezler.

Profesyonel ofis temizlik şirketleri; Bunun sonucunda genellikle çok kişinin çalıştığı ofisler veya bürolar için temizlik konusunda profesyonel ofis temizlik şirketlerinden yardım alınır. Buna göre yerlerin süpürülmesinden masa üstlerinin toparlanmasına, cam temizliğine, genel temizlik ve tozlarının alınmasına kadar ofis temizliği ile ilgili işlemler periyodik olarak bu ekipler tarafından gerçekleştirilir. Bunun sayesinde çalışanların çalıştığı ortam her daim düzenli, temiz, itinalı ve hijyenik olur.

Ofis Temizlik Hizmeti ekipman, araç gereçlerine ve kimyasallarına sahip olan bu kişiler sıradan bir temizlik işleminden daha iyisini ve fazlasını yaparlar. Kimyasal, araç gereç ve nitelikli malzeme ve bu işe vakit ayırma gibi sıkıntılardan sıyrılmanın en güzel yöntemide budur. Bu sayede ne ofis çalışanları ne de yetkili kişiler temizlik konusunda tedirginlik yaşamazlar.

Büro veya ofislerde yapılacak temizlik faaliyetlerinin ana içeriği; öncelikle ofis temizliği işlemlerinin sağlıklı olan şekli mesai saatleri dışında veya mümkünse hafta sonları yapılanıdır. Çünkü iş saati içerisinde yapılacak işlemler hem çalışanların konsantrasyonun ve motivasyonunu bozabilir, yapılan temizliğin de rahatça yapılması engellenmiş olur. Ofiste kimse olmadığı zamanlarda yapılacak temizlik daha rahat ve hızlı şekilde bitirebilir. İşlem detay önceliğinde öncelikle zemin üzerindeki toz ve pisliklerin alınması için zeminin fırça veya süpürge ile süpürülmesi gerekir. Sonrasında çöplerin değiştirilmesi, koltukların silinmesi veya yıkanması, masaların üstleri silinmeli, tozları alınmalıdır. Tablo, pano çerçeveleri gibi objeler için ayrı bezler kullanılmalıdır. Çöp kovası boşaltılırken çöp poşetlerinin kirlilik durumuna göre değişim yapılmalıdır. Masanın üstündeki araç ve gereçler, evraklar alındığı gibi yerlerine konulmalıdır. Çünkü ertesi gün çalışan kişi masasına geldiğinde düzeni bozulmuş masa yerine hala kendi oluşturduğu düzende olan masayı görünce sıkıntı yaşamayacaktır. Telefon gibi sürekli temas ettiğimiz ve nefesimize yakın olan aygıtlar ayrıca temizlenmelidir. Farklı bir bez kullanılmalı ve günlük temizlik yapılmalıdır. Bilgisayar ekranları silinirken ıslak değil kuru bezlerle temizlik yapılmalıdır. Masalar nemli bezle sildikten sonra mutlaka kuru bezle silinmelidir. Dolapların silinmesi, peteklerin içlerine kadar temizliği, stor perdelerin ve jaluzilerin silinmesi, kapı cam önü temizlenmesi gibi işlemler hem estetik görünüm hem de hijyen açısından çok önemlidir. Ofis mutfak ve tuvaletleri ayrı kimyasal ve malzemeleri ile temizlenmesi gerekir. Bu mahallerin günlük olarak temizlenmesi de zaruriyet taşır. Normal şartlarda her tür yoğunluktaki ofislerin haftada bir bu işlemlerden geçmesi sağlıklı olacaktır. Tüm işlemler bittikten sonra temizlik yapılan yerler kontrol edilmelidir. Kontrol aşamasında ise açık pencere,lamba var mıdır kontrol edilerek çıkış kapıları kapatılır. Temizlik malzeme, araç gereçleri unutulmamasına dikkat edilerek temizliğin kontrolü sağlanır. Yapılan ofis temizliğinin detaylı olması gerekmektedir. Düzenli bir şekilde temizlik olduğunda ofis ve büroların düzeni sağlanır.

Ofis temizlik firmaları; Yukarıdaki şekilde ofis temizliğine dikkat etmenin çalışanlar, müşteriler ve işverenler açısından olumlu sonuçlar doğuracağını ve daha kaliteli ve üst düzey bir ortam sunacağının bilincinde olan işletmeler, kendi sektörlerinde daha hızlı yol almaktadır.