istanbul ofis temizliği

Ofis Temizliği Şirketleri

Kişilerin mesleki yoğunluğuna bağlı olarak toplu şekilde insanların bulunduğu ve emek sarf ettiği alanlar olan ofis temizliği konusu sıradan bir şekilde yapılabilir. Öyle ki kişilerin iş alanlarına gelmeleri çoğu zaman kişiler için bir zorunluluk olarak algılanır. İş vakitleri dışında bir an bile geçirmek istemeyen çalışanlar, bu ofislerin temizliği konusunda vakit ayırmak istemezler.

Profesyonel ofis temizlik şirketleri; genellikle çok kişinin çalıştığı ofisler veya bürolar için temizlik konusunda profesyonel ofis temizlik şirketlerinden yardım alınır. Yerlerin süpürülmesinden masa üstlerinin toparlanmasına, cam temizliğine, genel temizliğine kadar ofis temizliği ile ilgili işlemler periyodik olarak bu ekipler tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede çalışanların çalıştığı ortam her daim düzenli, temiz, itinalı ve hijyenik olur.

Büro veya ofislerde yapılan temizlik faaliyetlerinin ana içeriği; öncelikle ofis temizliği işlemlerinin sağlıklı olan şekli mesai saatleri dışında veya mümkünse hafta sonları yapılanıdır. Çünkü iş saati içerisinde yapılacak işlemler hem çalışanların konsantrasyonun ve motivasyonunu bozabilir, yapılan temizliğin de rahatça yapılması engellenmiş olur. Ofiste kimse olmadığı zamanlarda yapılacak temizlik daha rahat ve hızlı şekilde bitirebilir.

Ofis Temizliğinde İşlem Detay Önceliği; ilk önce zemin üzerindeki toz ve pisliklerin alınması için zeminin fırça veya süpürge ile süpürülmesi gerekir. Ardından çöpler uzaklaştırılır. Koltuk ve masa tozları alınır. Tablo, pano çerçeveleri gibi objeler için ayrı bezler ile silinir. Çöp kovası boşaltılırken çöp poşetlerinin kirlilik durumuna göre değişim yapılır. Masanın üstündeki araç ve gereçler, evraklar alındığı gibi yerlerine konulur. Ertesi gün çalışan kişi masasına geldiğinde kendi oluşturduğu düzende olan masayı görünce sıkıntı yaşamayacaktır. Telefon gibi sürekli temas ettiğimiz ve nefesimize yakın olan aygıtlar ayrıca temizlenmelidir. Son olarak paspas işlemi yapılıp çıkılır.

Ofis Temizliğinde Son Kontrol Önemli; kontrol aşamasında ise açık pencere, lamba var mıdır kontrol edilerek çıkış kapıları kapatılır. Temizlik malzeme, araç gereçleri unutulmamasına dikkat edilerek temizliğin kontrolü sağlanır. Yapılan ofis temizliğinin detaylı olması gerekmektedir. Düzenli bir şekilde temizlik olduğunda ofis ve büroların düzeni sağlanır.

Ofis Temizliğinde Bez Kullanımı; farklı bir bez kullanılmalı ve günlük temizlik yapılmalıdır. Bilgisayar ekranları silinirken ıslak değil kuru bezlerle temizlik yapılmalıdır. Masalar nemli bezle sildikten sonra mutlaka kuru bezle silinmelidir. Dolapların silinmesi, peteklerin içlerine kadar temizliği, stor perdelerin ve jaluzilerin silinmesi, kapı cam önü temizlenmesi gibi işlemler hem estetik görünüm hem de hijyen açısından çok önemlidir. Ofis mutfak ve tuvaletleri ayrı kimyasal ve malzemeleri ile temizlenmesi gerekir. Bu mahallerin günlük olarak temizlenmesi de zaruridir. Normal şartlarda her tür yoğunluktaki ofislerin haftada bir bu işlemlerden geçmesi sağlıklı olacaktır. Tüm işlemler bittikten sonra temizlik yapılan yerler kontrol edilmelidir.
Ofis Temizlik Hizmeti ; ekipman, araç gereçlerine ve kimyasallarına sahip olan bu kişiler sıradan bir temizlik işleminden daha iyisini ve fazlasını yaparlar. Kimyasal, araç gereç ve nitelikli malzeme ve bu işe vakit ayırma gibi sıkıntılardan sıyrılmanın en güzel yöntemi de budur. Bu sayede ne ofis çalışanları ne de yetkili kişiler temizlik konusunda tedirginlik yaşamazlar.

Ofis Temizliği Şirketi

Yukarıdaki şekilde ofis temizliğine dikkat eden yöneticiler, müşteriler ve işverenler açısından olumlu sonuçlar doğuracağını bilir. Bu işletmeler, daha kaliteli ve üst düzey bir ortam sunarak kendi sektörlerinde hızlıca yol almaktadır.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi