megacenter ofis temizliği

Zemin Temizliği Firmaları

Zemin Temizliği Firmaları; mekanların temizlik adına en çok sıkıntı yaratan yer zemin yüzeylerinin çoğu zaman temizliğinin yanı sıra ayrı nitelikli zemin bakımlarına ihtiyaç duyduğu bilinir fakat hangi yöntem ile çözüm aranacağı ayrı bir uzmanlık alanı içerir. Zemin Temizliği Firmaları.

Zemin Temizliğinde Profesyonellik; Yeni alınan bir ev yada ofis, tadilat sonrası bakımları, restorasyon sonrası zemin yenileme işlemlerinde her taşın yada yüzeyin kendine özgü ömrünü uzatma işlemleri var. Mermer zeminden, çini taş mozaik zemine, epoksi ve her tür PVC zemine kadar uygulanan sistemler tamamı ile birbirinden farklı olup yenileme sistemlerinin uzman eller tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde zeminlerde kalıcı deformasyon meydana gelebilir.

Zemin temizliğinde gelişigüzel kimyasallar yerine zemin bakımına uygun temizleyiciler kullanılmalıdır. Zemin üzerine yerleşmiş kir ve boya kalıntıları mevcut ise bir defada asit kullanarak çıkartmaktan ise kademeli şekilde kalıntıları yüzeyden almak gerekir. Profesyonel zemin temizlik firmalarında bu iş için gerekli alet ve gereçler makineleri ile beraber mevcuttur. Zemin temizliğinde kullanılacak makine alt pedlerinin yüzeyi çizmeyecek nitelikte olması gerekir.

Laminat zemin temizliğinde ağır kimyasallar kullanımından kaçınılmalıdır. Laminat en kolay temizlenebilir zeminler arasında yer almaktadır. Elektrik süpürgesinin fırçalı aparatları ile parke üzerindeki tozlar iyice emdirilir. Ahşap temizleyici yada arap sabunu sulandırılaraktan yumuşak bez yada mikrofiber bezler ile silinmesi yeterlidir. Islak silim sonrası kurulama bezi ile üstten geçilmesi, parke üzerinde iz kalmasını ve ıslaklık neticesinde kabarmasını önler. Laminat parke cilalama hizmeti ile yıpranmış ve deforme olmuş parkeler, eski göz alıcı haline gelmektedir. Tüm ahşap parke zemin yüzeylerde, bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Mermer zemin temizliği; doğal taş üzerinde yapılan tadilat çalışmaları sırasında taşın yüzeyi süpürgelikleri dahil olmak üzere iyice kapanır. Bunun için çeşitli geçici zemin koruma malzemeleri bulunmaktadır. Zemin temizliğinde aşındırıcı ve korozyon oluşturucu kimyasallar yada bileşikler kullanılmaz. Asit ve çamaşır suyu gibi sıvılar doğal taşlar üzerinde gözenek oluşturur. Bu gözenekler zaman içinde kir birikimine sebebiyet vererek taşların görünümünü de bozar, bakteri biriktirir. Yüzey üzerine dökülen her tür sıvı yada leke fazla vakit geçirmeden temizlenmeli, yüzeyde bekletilmemelidir.

İstanbul ve Türkiye geneli zemin bakımları için uzman ekiplerimiz her daim görev başındadır.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi