Temizlik Şirketlerinin Yaptığı Hizmetlerden Bazıları

Genel Temizlik Hizmeti; mekanların avizesinden duvarına her tür yüzey temizlikleri, mobilya toz alımı işleri, silinip süpürülmesi, zemin temizlikleri. Genel anlamda çok detay ve farklılık içerdiği için uzman temizlik şirketi çalışanlarının yapması gerekli işler arasındadır. Genel temizlik bütünsel anlamı ile mekanın tüm alanları için geçerlidir. Mutfak, banyo, teras ya da salon ya da oturma odası tüm alanları kapsayan bir uygulamadır. Genel temizlikte kullanılan malzeme ve materyallerde kendi içinde bir yığın farklılıklar göstermektedir. Çok ağır kimyasal kullanımından kaçınmak sağlığımız açısından önemlidir.

Cam Temizlik Hizmeti; her türlü dış cephe cam temizlik işleri, site, bina, şirketlerin çerçeveleri ile birlikte cam temizlikleri, giydirme cephe temizliği bu işte yasaca uzmanlaşmış temizlik sirketleri ve sertifikalı kişilerce temizlenir. Özellikle cam yüzeylerde kullanılan aparat ve cam jiletlerinin yüzeyi çizmeyecek kalitede olmasına özen gösterilir. Piyasadaki bazı ucuz cam jileti ve aparatları bu iş için oldukça risklidir.

endüstriyel mutfak temizliği

Koltuk Yıkama Hizmetleri; ister ev koltuğu olsun ister ofis koltuğu ya da sandalyeleri devamlı olarak üzerinde oturulduğu için fazlaca kirlenir. Belirli aralıklar ile temizliği gerçekleşmediğinde ise sağlık açısından riskler oluşturur. Bu nedenle koltuklar belirli aralar ile periyodik olarak temizlenerek koltuk hijyeni sağlanmalıdır. Koltukları silmek kiri koltuğun içine hapsetmek sayıldığından koltuk siliminden kaçınılmalıdır. Aynı zamanda koltukların temizliği için ağartıcı ve tahriş edici kimyasallar kullanılmamalıdır.

Halıfleks Yıkama Hizmetleri; duvardan duvara kaplı halıflexler, uzmanlaşmış temizlik şirketleri tarafından usulüne uygun şekilde temizlenir. Yıkama işlemini yaparken suyun iyice vakumlanmasına dikkat etmek gerekir. Dikkat edilmediği takdirde halıflekslerde ve ortamda kalıcı kötü koku oluşur. Belirli aralıklar ile yıkanan halıflekslerin yıkama sonrası havalandırılmasına da dikkat etmek gerekir.

Zemin Cilalama Hizmetleri; mermer, çini, mozaik, pvc her türlü zeminlerin kristalize ya da polimerize yada vs cilalama hizmetleri, zeminin cinsine uygun olarak yapılır. Cilalama hizmetinden sonra özellikle giriş kısımlarda çift paspaslama yöntemi ile ayak kumunun etkisi ortadan kaldırılır. Gene cilalama sonrası yapılan bakım ve temizliklerde ağartıcı ve tahriş edici kimyasal kullanımından kaçınılmalıdır. Bakım ne kadar iyi olursa cilanın kalıcılığı da bir o kadar fazla olur.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi