Temizlik Şirketleri’ne Dikkat

Hijyen konusu hayati önem taşıdığından dır ki hijyen sağlamak için temizlik şirketi arayan her birey doğru firmayı bulmak ister. Fakat bazen bu mümkün olmayabilir. Uzun yıllardır edindiğimiz müşteri ilişkilerimizin sonuçlarına göre toplumumuzda bu işten maddi manevi zarar gören kişilerin sayısı umduğumuzun üzerinde olduğu gibi, bu durum temizlik şirketlerine karşı bakış açısını da kötü etkilemiştir.

Doğru temizlik şirketini bulmak için; 

Çok profesyonel oluşturulmuş siteler yada bazı reklam kanalları ile kendilerini firma imiş gibi gösteren dolandırıcı şahıslar yada bazı kişilerce kullanılan temizlik personelleri. Siz siz olun mutlaka firma iletişim bilgilerinden adres sütununa iyi bakınız. Sadece cep telefonu bulunan sitelere ucuz da olsa itibar etmeyiniz.

Mümkün ise firmanın yerini mutlaka görünüz. Eğer bu mümkün değil ise en azından vergi kaydının bulunup bulunmadığını araştırınız. Resmi ünvandaki isim ile evrak isimleri aynı olmalıdır. Aksi halde mağdur olsanız hiç bir hak talep edemezsiniz. Sıradan temizlik personelleri bu işi yapıp sıradan firmalara evrak düzenletebilir.

Firma referansları gerçekten doğrumu? Mutlaka isteyiniz. Özellikle video ve diğer reklam kanallarını da araştırınız.Günümüzde bir çok şikayet sitesi mevcut olup internet üzerinden ev temizliği, ofis temizliği hizmeti alacağınız firmayı mutlaka analiz ediniz. Çok fazla hakkında şikayet bulunan firmalardan uzak durunuz.

h-temizlik-sirketleri-sitelerinde-dikkat

Eğer yeterli tahkikatı yapma konusunda kendinizi başarısız hissediyorsanız aynı bölgede bir iki tane temizlik firmasına telefon açıp dürüstçe hizmet satın alacağınız firmayı sorunuz. Işıltı Temizlik Şirketi olarak biz bu konularda etik ve aydınlatıcı bakış açısıyla hareket ediyoruz.

İnşaat sonu, yangın, sel sonu gibi bunaltıcı durumlardan bir an önce kurtulmak isteyen hizmet alıcı biraz telaştan biraz da kendi iş yoğunluğundan yanlış seçim yapabilir. Doğru temizlik firmasını bulmak için lütfen yukarıda yazdıklarımızı göz önünde tutunuz. Hijyen ile ilgili hiç bir eğitim almadan, sigortasız, iş güvenliksiz elini kolunu sallayarak bu işi bir kova bir mop ile yapan, hiç bir teçhizatı bulunmayan kişilerin eline düşmemeniz için inşallah faydalı olmuşuzdur.

Hijyenik, sağlıklı ve ışıl ışıl günler dileğimiz ile….

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi