Temizlik Firma Esasları

Temizlik Firmaları Nasıl Olmalı?

Her konuda olduğu gibi temizlik sektöründe de de güvenilir ve ekonomik hizmet sunan kurumsal temizlik firmaları bulmak zordur. Bu konuda arayışa girenler için birkaç tavsiye sunabiliriz.  

  • Hizmet faaliyetlerinin geniş olması temizlik şirketinin kalitesinin gösteren bir etkendir. Örneğin Işıltı Temizlik Şirketleri tarafından sunulan; ev temizliği, ofis temizliği, fabrika temizliği, koltuk yıkama, halı yıkama, böcek ilaçlama, zemin cilalama, dış cephe temizliği, inşaat sonrası temizlik gibi farklı alanlarda hizmet gösterebilmesi de o şirketin kalitesi hakkında size bilgi vermeye yardımcı olacaktır
  • Bununla birlikte temizlik fiyatları konusuna dikkat çekmekte fayda var. Dikkat edilirse insanlar ekonomik bir hizmetten ziyade kaliteli bir hizmet sunulmasının endişesini taşımaktadır, çünkü eğer memnuniyetsizlik oluşması durumunda hem verilen para boşa gidebilecek, üstüne bir de problem çıkaran insanlarla uğraşmak zorunda kalacaktır. Ayrıca hizmet esnasında binada oluşabilecek muhtemel zararı tazmin için peşinden koşturması da cabası.
  • Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken husus ışıltı temizlik diye isimlendirdiğimiz çevreye ve insan sağlığına zarar olmayan yöntemlerle ya hiç kimyasal kullanmadan veya kimyasalı en aza indirgeyerek temizliğin yerine getirilmesidir. İşinde uzman olmayan kişiler sebebiyle yapılan sözde temizlik ile kendi sağlığınıza kasten zarar vermiş olacaksınız.
  • Çalışan personelin iş güvenliği en başta gelen unsurdur. Bunun için iş güvenlik eğitimlerinin tüm personellere verilmesi gerekir.
  • Çalışan temizlik firması personellerinin kendi evini temizliyormuş gibi çalışması gerekir. Ancak böyle olursa emin bir şekilde evinizi ve ofisinizi başkalarına teslim edebilirsiniz.
  • Bir temizlik firmaları daha önceki işleriyle ilgili referans sunabilmelidir. Çünkü bir firmanın geçmişinin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak onun nasıl bir hizmet vereceği konusunda bize yardımcı olabilir.
  • Bunların dışında temizlik şirketi personelinin zamana riayet etmesi, özel eşyalarınıza saygı göstermesi, kılık kıyafetinin temizliğine dikkat etmesi de ekleyebileceğimiz son hususlardır.

Bu saydığımız maddelere dikkat edilmediği takdirde “temizlik hizmeti alıyorum” zannıyla para ödeyerek sorun ve stres satın almış olacaksınız. (51) Evim evim temiz evim! – YouTube

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi