Stor perde temizliği nasıl yapılır?

Stor perdelerin elektrikli süpürge ile tozunun ara ara alınması tozlanmaması açısından iyidir ve temizlik süresini uzatır. En fazla ayda bir kere ıslak nemli bezle yerinden çıkarmadan silinmelidir. Yukarı aşağıya hareketi sağlayan mekanizma ipleri nemli bez ile mutlaka silindiği takdirde toz tutup bozulma yapmaz. Zebra perdeler yıkamaya uygun olmasa da düz storlar yılda bir ya da iki kere yerinden çıkartarak temizlenebilir.

stor-perde-temizlik-sirketleriStor perde yıkama, perde dümdüz yere yayarak yapılabileceği gibi küvet içinde de yapılabilir. Fakat asıl olan perdeyi kırıştırmadan yıkamak ve kırışmadan asmaktır. Bu tür perdelerin temizliğinde asıl olan üzerindeki aprenin sudan zarar görmemesidir. Bu nedenle çok kirlenip yıkanmasından ise ara ara silinerek kirin birikmemesi sağlanır. Zaten yapısı itibari ile toz tutmayan ipler ile üretilmiş olduğundan bu tür perdelerin temizlik ve bakımı kolaydır. Tercih edilen mekanlar; restoranlar, ofisler, cafeteryalar, otel odaları olmak ile birlikte rahatlığı ve kullanımı dolayısı ile yeni yeni evlerde de yer almaya başlamıştır.

Zebra perdeler ve her tür stor perdelerin temizliği konusunda hizmet veren temizlik şirketleri ve perde yıkayan halı yıkama firmalarından faydalanabilirsiniz. Fakat bu firmaların havuz sistemleri ve atık su kullanmadığı konusundan emin olmanızda fayda var.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi