file faydası

Niçin File?

Işıltı Temizlik Şirketleri ‘nin bu yılki araştırma sonuçlarından edindiği bilgilere göre oluşan kanı. İnsanlar yaşamları boyunca birçok unsura dikkat etmekteler. Bu unsurlar hayatı kolaylaştırması için değer katılarak çok yönlü hale getirilmektedir. Ancak, bazı unsurlar avantaj sağladığı kadar, toplum ve doğa adına dezavantaj olarak bilinmektedir. Bunların başında gelen dezavantaj yaratan unsur ise poşetlerdir. Poşetler doğa adına oldukça zararlı olmakla beraber, uzun yıllar doğadan kaybolmadığı için çevre adına büyük bir zarar oluşturmaktadır. Poşet yerine file kullanımı gerçekleştirilirse, bu sorun ortadan kaldırılacak ve geçmişteki durumlara tekrar bir dönüş yaşanacaktır. Fileler çok defa kullanıldıkları için, bu sebepten ötürü poşetler gibi atık sınıfında yer almamaktadırlar.  Daha temiz ve hijyenik olması da yıkanabilirliğe bağlıdır.

Çok defa kullanılabilen file; poşetlerin taşıma konusunda avantajları bulunması, kullanıcılar adına önemli olmasına rağmen, çevre adına son derece kötü bir durum oluşturmakta ve çevre kirliliğinin en önemli etkenlerinden biri olmaktadır. Poşet yerine file kullanımı yaygınlaşması durumunda ise, çevre adına daha olumlu sonuçlar alınacak ve bu şekilde çevre kirliliğinin önüne geçilmiş olacaktır. Fileler geçmiş zamanlarda yoğun olarak kullanılıyordu. Meyve veya sebzelerin kolay taşınmasının yanı sıra, poşetlerden daha sağlam ve tek kullanımlık olmamaktadırlar.  

Poşet Yerine File Neden Tercih Edilmelidir? 

İnsanlık çağının en önemli gereklerinden bir tanesi, hayatı kolaylaştıran buluşların gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar yapmaktır. Ancak bu çalışmalar gerçekleştirilirken, topluma ve toprağa birçok zararı dokunacak buluşlardan uzak durulmalıdır. Bu buluşların başında poşetler gelmektedir. Poşet yerine file kullanımı gerçekleştirildiğinde ise, poşet kullanımı oldukça azaltılmış ve poşetlerin doğada uzun yıllar kaldıkları için, bu sorun ortadan kalkmış olacaktır. File kullanımının bu amaçla pek çok avantajı bulunmakta ve poşet kullanımından daha faydalı, sağlam, çok kullanışlı ve doğa dostu olarak bilinmektedir.  

Işıltı Temizlik Firması’nın File Hediyesi

Poşet kullanımının iyiden iyiye artması ve kullanım alanlarının tamamen genişlemesi farklı sonuçlar üretti. Doğanın kirlenmesi hususunda bazı olumsuzluklar yaşandı. Poşetler doğayı kirleten en büyük etkenler arasında yer aldılar. Poşet yerine file kullanımının artırılması ise, bu sorunların ve olumsuzlukların önüne geçecek ve bu şekilde doğanın korunması sağlanacaktır. Bununla beraber file kullanımı, poşet kullanımına göre tek seferlik olmadığından, ekonomik olarak ülkeye belirli bir katkıda sağlamaktadır.   Işıltı Temizlik Şirketleri, 2019 yılı Ocak ayı çalışmaları öncesi istek yapan her müşterisine file hediye etmiştir.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi