Dezenfeksiyon Esasları

Koronavirüs Dezenfeksiyonu Uygulama Şekilleri

Koronavirüs Dezenfeksiyonu Uygulama Şekilleri; 2020 yılı bize, hijyen ve dezenfeksiyonun önemini çok acı şekilde gösterdi. Ne yazık ki tüm dünyada binlerce kişi Covid-19 yüzünden hayatını kaybetti. Beklenmedik bu hastalık karşısında oluşan panik durumumuz hala geçmiş değil. En hızlı çare Koronavirüs Dezenfeksiyonu.

Işıltı Temizlik ve Dezenfeksiyon Firması; hepimizin kafasına takılan temizlik ve hijyen sorularına, 25 yıllık deneyimlerini de katarak cevap vermektedir. Kullanılan ürünler Sağlık Bakanlığı onaylıdır. Virüsün plastik yüzeylerde 5 gün, cam üzerinde 4 gün, çelik yüzeylerde 48 saat, alüminyum yüzeylerde 2-8 saat, kağıt üzerinde 4-5 gün, ahşap zeminlerde 4 gün, plastik eldivenlerin üzerinde ise 8 saat canlılığını koruduğu ispatlanmıştır. Bu nedenle dezenfeksiyon işleminin dezenfekte edilecek yüzeyin yapısına göre sıklığının belirlenmesi gerekmektedir. Firma çalışanları tarafından, koranavirüs grubundaki virüslerin, malzeme üzerinde canlı kalma sürelerini de göz önünde bulundurarak dezenfeksiyon sıklığı ayarlanmaktadır.

Yüzeylerin çeşitliliğine göre yapılan Işıltı dezenfeksiyon ve temizlik uygulamalarından bazıları aşağıda yer almaktadır;

Ulv sistemi ile dezenfeksiyon (biosidal ürün kullanılarak)

Buhar sistemi ile Dezenfeksiyon

Ozon Dezenfeksiyonu

Manuel Dezenfeksiyon (alkollü dezenfektanlar ile priz, kapı kolları vs silimi ile yapılan dezenfeksiyon)

Su ve sabun dezenfeksiyonu (ardından manuel dezenfeksiyon sistemi uygulaması da yapılmaktadır.)

Çamaşır suyu dezenfeksiyonu (özellikle wc, seramik alanlar ve tüm yüzeylerde)

Koronavirüs Dezenfeksiyonu;

Yukarıdaki koronavirüs dezenfeksiyonu sistemlerinde kullanılan Biyosidal ürünler ve uygulama cihazları sayesinde tüm ortamlarda, zararlı olarak kabul edilen bakteri, virüs, mantar gibi mikroorganizmaların yanı sıra hamam böceği, kene, karasinek, sivrisinek ve böcekler üzerinde kimyasal veya biyolojik etki göstererek zayıflamasını hatta yok olmasını sağlamaktadır.

İstanbul Dezenfeksiyon Hizmetleri; Tüm dünyada oluşan koronavirüs salgını sonrasında işyerleri ve ofisler başta olmak üzere, yaşanabilir tüm mekanların dezenfeksiyon ihtiyacı kaçınılmaz olmuştur. Koronavirüs dezenfekte uygulamaları sırasında tüm koruyucu önlemleri alan Işıltı personelleri, hizmet alıcının da sağlığını korumak açısından tüm gerekli kurallara uymaktadır. Gerekli cihaz ve yeterlilik belgelerinin yan yanı sıra geçmiş tecrübelerinden de faydalanan firma, dezenfeksiyon ve temizlik çalışmalarına son gaz devam etmektedir. Ev, ofis, fabrika, depo, sinema, kuaför salonu, restoran ve tüm yaşanabilir alanlarda, COVİD 19 yanı sıra tüm bakteri, mantar ve virüslere karşı pratik ve güvenilir olarak dezenfeksiyon yapılmaktadır.

 
 

Dezenfeksiyon Yöntemlerimizden bazıları;