Kolay Ev Ofis Temizliği Nasıl Gerçekleşir?

Işıltı Temizlik Şirketi, 30 yıldan bu yana, ev hanımları ve çalışan bayanlar için yaptığı çalışmaları derlemiş ve www.isiltitemizlik.com.tr haber bölümünde ev ofis temizliğine yer vermiştir. İşlenen ana konulardan bazıları; hijyen, günlük işlevler, çocuk yetiştirilmesi, beden, çevre ve ev temizliği, ofis temizliği, pratik bazı kolaylıklar şeklindedir. Uzun tecrübeler ve birebir uygulamalar sonucu oluşan bu demeçlerin, kişilere gelecek yaşamda ışık tutacağı kanısına varılmıştır. Kolay ev ofis temizliği.

Devamlı temizlik yapılıyor ama etraf çabuk mu kirleniyor? Belki çok basit şekilde çözümlenebilecek detaylar hepsi burada.
Ev hanımları ve çalışan bayanlara hediyemizdir.

• Dolap ve mobilyaların yanlış yapılandırılması, tozların yuvalanmasına sebebiyet verir. Özellikle alt çekmecelerin çıkartılıp diplerinin silinmesi gerekir. Evlerimizi süpürürken buralara tozlar uçar ve yuvalanma yapar.
• Yatak baza başlık arkaları, yatak odası dolap üstleri ve alt bazaları, mutfak dolap alt bazaları, dolap üstleri gibi yatay yüzeylere toz birikir. Bu tozlar alınmadıkça ortayı temizlemenin bir anlamı yoktur. Daha bugün toz aldım ama her yer toz içinde gibi söylemler halk arasında yaygındır.
• Sineklikler toz açısından iyidir. Ama sık sık silinmesi ve temizlik sırasında açılması gerekir.
• Kullanılan ayakkabıların yatak odalarında, ayakkabı kutu ve kılıfları içinde bile bulundurulması yanlıştır.
• Eve ayakkabı ile girmek kültürümüzde ve ananelerimizde olmayan yanlış bir davranıştır.
• Jakuzi alt kısımlarının ve duş alt başlıklarının çekilerek çıkartılıp altlarının köşelere kadar, temizlenmesi gerekir. Bu kısımların çıkartılabildiği çoğu kişi tarafından bilinmemektedir.
• Ağır ve toz tutan perde ve tüllerden kaçınılması gerekir.
• Her gün elektrik süpürgesi ile süpürülen evlerde toz oluşumu minimum seviyede olmaktadır.
• Eşyaların özellikle giysilerin, güzellik malzemelerinin, kutulanarak sınıflandırılması, boya badana esnasında ve günlük temizlikte kolaylık sağlar.

Konu ile ilgili merak edilen diğer detaylar https://isiltitemizlik.com.tr/haber/ sayfasından takip edilebilir.

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi