Zemin Temizliği Yöntemleri

Temizlik Yöntemleri

  • Kimyasal kullanmadan nasıl temizlik yapılır? diye merak edenler için hazırladığımız birkaç önerimizi sizin yorumlarınıza açık bırakıyoruz.
  • Camları %100 saf su ile temizlemek. Esasen içtiğimiz su saf bir su yani h2o değildir, saf su insan sağlığına zararlıdır. Suya asıl tadını veren içindeki diğer maddelerdir. Saf su ile temizlik yaparak hem kimyasal kullanılmamış olacak hem de içerisinde başka maddeler olmadığından dolayı kalıntı olmadan temizlik yapılacaktır.
  • Buharlı temizlik zararlı kimyasalları kullanmadan temizlik yapmanın en etkili yollarından biridir. Buharlı temizlikte kuru buhar tercih edilmediği takdirde temizliği yapılan ahşap malzemeler zarar görebilir. Burada önemli olan kuru buhar ya da sulu buhar, hangisi tercih edileceğine karar vermektir.
  • Mikro fiber bezler; özel dokunmuş iplik yapıları sayesinde, sadece su kullanılarak, herhangi bir kimyasala gerek kalmadan temizlik yapma olanağı sunmaktadır.  Gözeneklerde çok daha fazla kiri barındırma özelliğiyle en etkin Işıltı Temizlik ürünlerinden birisidir.
  • Sirke ve karbonat ev temizliğinde etkili sonuçlarla pek çok yüzeyi temizlemek için kullanılabilir. Sabun cevizi ve ondan üretilen sıvı madde de etkili birer temizlik aracıdır. Ayrıca sabun cevizi çamaşır yıkamada da kullanılabilir.
  • Nano teknoloji ile üretilen çamaşır topları ile kimyasal kullanmadan hijyenik temizlik yaparak en etkin temizlik yöntemini oluşturmaktayız.
author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi