hamam temizleme firmaları

İstanbul ve Tüm Türkiye Geneli Hamam Temizliği  Hizmeti

İnsanlar için geçmişten bugüne temizlenmek için kullanılan en önemli mekân olan hamamlar, en fazla kirlenen ve düzenli olarak temizlenmediğinde sağlık açısından son derece tehlikeli olan yerlerdir. En önemli kültür miraslarımızdan olan hamamların, insanların temizlenme ihtiyacını karşılayabilmesi için öncelikle kendi bünyelerinde eşsiz bir temizliğe kavuşması gerekir. Bilindiği üzere İstanbul’da gerek tarihi gerek ise sonradan yalnızca hizmet vermek amacı ile inşa edilmiş çok fazla hamam bulunmaktadır. İstanbul hamam temizliği firması olarak, tüm bu hamamların en iyi şekilde temizlenme görevine talibiz. Böyle büyük ve ciddi efor gerektiren mekanlarda özel temizlik cihazları ve malzemeleri kullanıyoruz. Böylece hem kısa sürede hem de etkili bir biçimde hamamlar insanların sağlığına zarar vermeyecek hale geliyor.  

Hamamlar İçin Olmaz Olmaz Temizlik Kuralları; insanlar genellikle hamamlarda sürekli su olmasını temizlik ile ilişkilendirmekte ve bu alanların sanki temizliğe çok fazla ihtiyacı olmadığını düşünmektedir. Ancak bu durum tam bir yanılsamadır. Çünkü aksine hamamlar gün içerisinde onlarca insanı ağırladığından dolayı, hijyen seviyesi en düşük mekanlar arasındadır. Ekstra olarak güçlü ve dikkatli temizlik gerekmektedir. İstanbul hamam temizliği firması olarak bizler bu güçlü ve dikkatli temizliği profesyonel olarak gerçekleştiriyoruz. Bunun dışında birde sizin dikkat etmeniz gereken ve mümkün olduğu kadarı ile hizmet verdiğiniz hamamlarda uygulamanız gereken temizlik kuralları bulunmaktadır.

Bu kurallar; 

  • Hamamlar hem kapalı hem de sıcaklığın en üst seviyede olduğu mekanlar olduğu için, mikrop ve bakterilerin yaşaması çok daha kolaydır. Mekân başlı başına tehlikeli iken bir de insanların buralarda çeşitli sabunlar ve solüsyonlar kullanması daha tehlikeli hale gelir. Hamamların mümkün olduğunca havalandırılması ve içerideki havanın en başta temizlenmesi çok önemlidir.  
  • Dışarıdan gelen insanların hamam dediğimiz alanlara, kesinlikle dışarıdan geldikleri kıyafetler ve ayakkabılar ile girmemesi gerekir. Aksi halde dışarıdan gelen mikrop ve bakterilerin burada etkileşime geçerek daha da atmasına neden olunabilir.  
  • Temel olarak bir hamamın su tesisatının, havalandırma sisteminin iyi yapılması gerekir. Aksi halde yapılan en etkili temizlik işlemi bile içeride bulunan mikroplar üzerinde uzun süre etkili olmaz. 
  • Hamamlar çok iyi temizlensin diye kimyasala boğulmamalı ve insan sağlığına olumsuz etkisi olmayan malzemeler kullanılmalıdır. Aksi halde ağırlanan konuklarda ciddi sağlıklı problemleri yaşanabilir.  
  • Hamamların temizliğinde görevli personelde son derece önemlidir. Bu yüzden personellerin her daim temiz ve kendilerine özenli olması gerekir.  

İstanbul Hamam Temizliği Şirketleri Olarak Farkımız 

İstanbul hamam temizliği konusunda hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Doğal olarak bu firmalar arasında en iyi firmayı bulmak ve hizmet almak kolay değildir. Bu biraz araştırma ve dikkat gerektiren bir iş olmaktadır. İstanbul hamam temizliği firmaları arasında en iyi firma olarak evet iddia ediyoruz en iyi firma olarak, size mükemmel hamam temizliği hizmetinin garantisini veriyoruz. Deneyimli personelimiz, son teknoloji cihazlarımız ve işimize duyduğumuz saygı ile en iyi hizmet garantisini rahatlıkla verebiliyoruz.  

 

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi