Bay Temizlik Elemanı

Temizlik Sektöründeki Titiz Erkek Çalışanlar;

Erkekler Temizlik Yaparsa; meslekteki uzun yıllarımız bize, kadınlar kadar erkeklerin de temizlik işini çok iyi şekilde yaptığını hatta görev edindiğini göstermiştir. Diğer mesleklere oranla temizlik sektörüne geç giren erkeklerin de kadınlar kadar başarı öykülerini görmekteyiz. Günümüz dünyasında oluşan çekirdek aile bilinci içinde her birey kendine düşen sorumluluklarını yerine getiriyor, erkekte hem içeride hem de dışarıda üzerine düşeni yapıyor. Yapmayanlar da yapmalı çünkü kadınlarımızın yükü her zaman ağır zaten. Hiç hafiflemedi. Taşrada yada kentte. Hiç fark etmiş değil.

Müşterilerimizin genel taleplerine bakıldığında kadın personel talebinin fazla olduğu. Özellikle daha önce temizlik şirketi ile çalışmayan temizlik hizmeti alıcısı direk kadın personel istiyor. Fakat uzun yıllardır bizlerden hizmet alan müşterilerimiz, kadın personeller kadar erkek personelleri de tercih etmekteler. Temizlik kadını ile erkeği ile herkesi ve her kesimi ilgilendiriyor ise nedir temizlik mesleğine bakıştaki bu ayrımcılık? Günümüzde cinsiyet ayırmadan herkes her işi yapabilmektedir. Özellikle hijyen ekiplerini oluştururken hem kadın hem de erkek personeller içermesi işin işlenirliği ve zamanı hızlı kullanmak açısından faydalıdır.

 

Erkekler Temizlik Yaparsa;

Temizlik işi dağılımında kadın erkek ayırmadan ekiplerimizin yaptığı bazı temizlik hizmetleri; cam temizliği, koltuk yıkama, yatak yıkama, zemin temizliği, tüm toz alımları, buhar ile petek yıkama, cilalama.

 

Kadın ve erkek birlikte çalışılan bazı alanlar;

Ev temizliklerinde tüm ev işleri dahilinde kapsaması olan mobil yada sabit temizlik işlerinin yerine getirilmesi. Ofis temizliklerinin akşam mesai sonrası yada gün içi temizlik hizmetleri. Ofis içi servis ve sunum elemanı gibi fazlaca alana hitap edilmektedirFirmamızda temizlik işini özümsemiş hatta adeta markalaşmış fazlaca erkek temizlik personeli çalışanımız vardır. Sadece temizlik firmalarında değil başarılarını evde de kanıtlayan erkek sayısı da gün geçtikçe artmaktadır.

 

 

 

 

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi