Işıltı Temizlik Şirketi olarak temizlik şirketleri sektöründe güvenilir ve titiz temizlik anlayışımızla siz değerli müşterilerimizin iş yei ve plazalarına ferah ve etkili bir temizlik hizmeti sunuyoruz. Dış Cephe Temizliği ile plazaların dış cepheleri, pencereleriniz, camekan kapılarınız tek ve çift camların temizliği, metropol ve yüksek binaların temizliği deneyimli işinde profesyonelleşmiş personellerimiz tarafından yapmaktayız. Dış cephe temizlik ve cam temizliği uzmanlık gerektiren bir temizlik türüdür. Dış cephe cam temizliğinde, metal ve cam yüzeyler birbirinden farklı değerlendirilmeli ve iki yüzeyinde temizlik kimyasalı, kendi türüne göre olmalıdır.

Bilinçli yapılan dış cephe cam temizliği, cephelerin; yağmur, kar ve toza karşı maksimum korumasını sağlayacağı gibi estetik görünümlerini de koruyacaktır. Bir diğer önemli husus ise dış cephe cam temizliğini yapan şirket ya da kişilerin iş güvenliği açısından, dış cephe ve cam temizliği yapan personellerin eğitim almış ve belgeleri olması gerekmektedir.

Hava kirliliği, gelişen sanayi, yağmur suyu gibi etkenler ile hızlıca kirlenen dış cephelerin en güzel şekli periyodik temizliktir. Bir defada cepheyi temizleme mantığı çok gerilerde kalmıştır. Tabii bu konuda hizmet verecek doğru firmaya nasıl ulaşılacak?

Doğru dış cephe temizlik firmasına ulaşmanın bazı püf noktaları? Yükleniciye düşen görevler nelerdir?

 • En az 3-4 firmadan teklif alıp birbirine yakın olanlar değerlendirilmelidir. Teklifi çok düşük veren firma direk elenmelidir. Vinç yada asansör maliyeti, camcıların maliyeti, kimyasal maliyeti gibi bir çok ayrıntı bu fiyatın içinde gizlidir.
 • Dış cephe temizliği yapabilirliği gösteren yeterlilik belgesi. Çok önemli.
 • Dış cephe cam temizliğinde çalışacak olan personellerin isim listesi ve dış cephe uzmanlık belgeleri.
 • Kullanılacak kimyasalları mutlaka analiz etmelisiniz? Asit ve cephede korozyon oluşturacak kimyasal ve ürünlerden kaçınılmalıdır.
 • Cam Temizliğinin hangi yöntem ile ve nasıl yapılacağı bilgisinin mutlaka teklife yazılmasını talep etmelisiniz.

Yüklenicinin dışında işverenin görev ve sorumlulukları nelerdir?

 • Zemin analizi. Vinç yada benzeri araçlar için zemin uygunluğu tam mıdır?
 • İşe başlamadan önceki hazırlık, çevrenin boşaltılması, otopark vs. araç çalışma ekseninde kalmaması önemlidir.
 • Çalışılacak alan umumi yolları kapayacak şekilde ise belediye ve karayolları işgaliye izinleri gibi belgeleri işi verenin önceden alması, ceza ödememek adına iyi bir uygulamadır.
 • İşin başında bir yetkili bulundurmak önemlidir.
 • İşletme çalışması ve yol durumu açısından da hafta sonu gibi sakin bir gün seçilmelidir.
 • Operatör, vinç, camcı, temizlik firması dış cephe uygunluk belgelerini mutlaka iş öncesinde isteyiniz.
 • Mümkün ise hizmeti periyodik olacak şekilde isteyiniz. Bu hem temizlik fiyatının düşük olmasına, hemde temizlik kalitesinin yükselmesine sebep olacak artı bir durumdur.

Işıltı dış cephe temizlik şirketi Türkiye genelinde 20 yıldan fazla zamandır ayrı bir nace uzmanlık kodu ile hizmet vermektedir. Çalışanların uzmanlık belgesi gibi tüm yükümlülükler tam olup hizmetin uygulama aşamaları konusunda bilgi, tecrübe ve birikim had safhadadır.

Camlarınızın pırıl pırıl parlaması için bize ulaşın!