Camilerimizin Temizliği

Hayatın zorlukları, üzüntülerimiz, mutluluklarımız, isteklerimiz ve bunlara rağmen huzuru bulduğumuz inançlarımız. Hepimizin inançlarımız doğrultusunda huzur bulduğu yer ibadethanelerimiz, sığındığımız yüce kapılar aslında evlerimizden bile daha değerlidir çoğumuz için. Cami temizliğinin önemli esasları. Bu yüzden ibadethane temizlikleri çok önem verilmesi gereken bir noktadadır.

Toplu kullanım alanı olması, içerisinde gerektiğinde uzun zaman geçirilmesi, ibadetler gereği alnın yere değmesi, ayakkabısız girilmesi gibi sebeplerden dolayı doğru bir temizlik ve gerekli hijyen sağlanmalıdır.

Doğru Cami Temizliği esasları nasıl olur sıralarsak; kuru vakum (tozların elimine edilmesi için), Islak Vakum (halıyla kaplı ibadethanelerimizin yılda iki kere ıslak vakumla yıkanmasını tercih ederiz), Avize vs. temizliği (yüksekte biriken toz ve mikroorganizmaların havaya karışıp solunum yoluyla alınmasını engellemek için), Mozaiklerin Temizliği, Duvarların, Kapıların vs. sürekli dokunulduğu için mikrop biriktiren yüzeylerin silimi gibi hizmetlerdir.

İbadethanenize girdiğinizde, alnınızı secdeye koyduğunuzda, oturup huzura varmak istediğinizde içinizin rahat etmesi; en önemlisi dinin sembolü olan yerlerimizin Işıl Işıl olması dileklerimizle.

h-temizlik-imandagelir

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi