haberUncategorized @trCephe camı temizleme firmaları

Cam Temizliği Firmaları

Her işte olduğu gibi cam temizleme firmalarında da bazı anormal davranış bozukluklarını görebiliyoruz. Özellikle yeni kurulan çiçeği burnunda işletmelerin daha fazla başvurduğu bazı hızlı uygulanabilir yöntemler var. Kısa vadede bu yöntemler, işin yapılabilirliğini kolaylaştırıyor gibi görünürken getirdiği sayısız problemler de hizmet alıcıyı ve diğer firmaları da zora sokabiliyor. Aşağıda çok kritik 8 hatayı sizler ve bu hataları yapmakta. olan cam temizliği firmaları için yayınladık.

1- Kolayca cam temizlik personeline sahip olmak için başka firmalardan ivedice cam personeli çekmek. Bazı adımları uygulayarak bu işi çok kolaydır yapmak. Özellikle yaz dönemlerinde gelen talepler doğrultusunda emek vermeden iki kuruş fazlaya hazır personel arayışları, daha sonbaharda personellerin kapıya konuşları ve bu konuya bir açıklık getirilememesi. Sektör içinde oradan oraya savrulan kısa vadeli emekçiler. Sonuç sektörün kanayan yarası, ehilleşememek.

2- İş eğitimlerinden yoksun personel barındırma. Ucuz işçilik ve yükümlülüklerden kaçınmak. İşyeri hekimi bulundurmamak. Dış cephelerde sağlık durumu uygunsuz personelleri çalıştırmak.

3-Başka alanlardan cam temizlik personeli çekmek. Sektör içi bazı sorunlardan dolayı oldukça az bulunan cam temizlik personellerinin yerine tekstil, gıda yada farklı sektörlerden personel çekerek iş yapmaya çalışmak.

4-Asit türü kimyasalları bilinçsizce kullandırmak. Hem personelin sağlığını hiçe saymak hemde yüzeylerin aşınmasını kolaylaştırmak. Yeterli kimyasal eğitimleri alınmadığından dolayı kimyasalın bilinçsizce kullanımı ve çevreye verdiği zararlar.

5-Vinç çalıştırma belgelerini alt taşerondan talep etmemek ve gerekli fizibilite imkanlarına sahip olmamak. Vinç bakımları, operatör yeterlilik belgeleri ve alan fizibilitesine sahiplilik ve yeterlilikler. Ucuz vinç çalıştıracağım derken vinç ve asansör firmalarını devamlı değiştirmek.

Yukardaki maddeler harici sayabileceğimiz çok önemli bir kaç maddeyi geçmiş cam temizliği yazılarımızda okuyabilirsiniz. Dış cephe cam temizlik videolarımızı da ‘Cam Temizliği Firmaları Işıltı’ yazarak izleyebilirsiniz. Hepinize bol ışıltılı ortamlar diliyoruz.