koltuk yıkama

Koltuk Türüne Göre Yıkama Çeşitleri

Koltuk yıkama konusunda profesyonel hizmetleriyle müşterilerinin takdirini toplamayı başarmış olan Işıltı Temizlik İstanbul Koltuk Temizliği şirketi ile ilk günkü canlılık ve parlaklığına kavuşmuş koltuklarınıza sahip olmanız için hizmetlerini sürdürmektedir. Tay tüyü, nubuk, keten, şönil, kadife koltuk kumaşı yıkama ve deri koltuk silim en iyi şekilde yapılır. Firmamız döşeme yıkama ustaları yıpranmaya karşı hassas koltukları dahi profesyonelce yıkayabiliyor. Yıkama işlemini yaparken sıcaklık ayarı, aparatın yönü, kimyasalın içeriği, kir yoğunluğu gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Yıkama işlemi alanları; evler, tadilat sonu daireler, yıllık bakım çalışmaları yapılan mekanlar, eşyalı ofislerin yıllık bakım zamanları, restoran ve cafelerin her türden koltukları, mağaza ve her tür örnek konut, araç iç döşemeleri, araç ve otobüs koltukları, sinema koltukları, tiyatro salonu koltukları vs.

Koltuk Döşeme Kumaşı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler; ince döşeme kumaşlar  biraz daha zor temizlenebilir olduğundan desenli yada kadife tarzı koltuklar tercih edilebilir. Özellikle mutfak gibi yerlerde çiçekli desenler lekeyi çok belli etmeyecektir. Çocuklu aileler de kolay temizlenebilir kadife tarzı koltuk kumaşlarını tercih edebilir. Bizler Işıltı Temizlik olarak zor temizlenebilen kumaşları dahi ustalıkla temizleyebilme yetisine sahip donanıma sahibiz. O kadar ki süet bir döşemeyi temizlerken ortama kattığımız aydınlığı, nubuk temizliği yaparken ortama aksettirdiğimiz büyüleyici havayı daha kapıdan girerken hissetmemeniz mümkün değil.

Koltuk Hijyeni; her tür koltuk kumaşı dezenfekte edilerek yıkanabilmektedir. Islak kuru vakumlar ile üzerinde çalıştığımız koltuklarınızı sadece tozlardan arındırmakla kalmıyor, mite ve akarlara son diyoruz. Koltuk üzerinde asıl olan öncelik nedir diye bir inceleme yapıyor arkasından bu önceliğe göre; kuru toz çekimi, ıslak kir vakumlama, bazı kumaşlarda silim, bazılarında ise buharlı koltuk temizleme yapabiliyoruz. Kuru köpük sistemi de uyguladığımız koltuk türleri mevcuttur.

Buharlı koltuk temizliği; arkasından mutlak vakumlu işlem yapmak gereken buharlı kumaş döşeme temizliğini, restoran sandalye, kanape, yatak, döşek, yolluk ve koltuklarda kullanabiliyoruz. Buharlı yıkamada suyun geç kuruyacak şekilde koltuğun kumaşına nüfuz etmesi daha doğrusu iyi çekilmemesi ortamda koku oluşturabilir. Bu şekilde yapılan temizlemede, koltuktan tam anlamı ile kiri çekme işlemi amacına ulaşamamış olunur.

Işıltı ferahlığını size en güzel yaşatan koltuklarınız ile mekanlarınız da ayrı bir atmosfer yaşayacaksınız. 

author avatar
Ayşe Yıldız Yuksel Yönetim
Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi Işıltı Temizlik ve Organizasyon Hizmetleri Limited Şirketi