Otel Temizliği

Otel genel temizliği ve toz alımı

Otellerde genel oda temizliği için ayrılan süre çoğu zaman ortalama yarım saattir. Bu yarım saat içinde yapılması gereken iş tablosu oldukça fazladır.

Dönüşümlü temizlik olarak başa çıkılmaya çalışılan temizlikte neler yoktur ki. odanın havalandırılması, halıfleks zeminin süpürülmesi, parke yada diğer bazı zemin türlerinin paspas yapılması, çarşafların değişimi, wc temizliği, havluların toparlanıp yerlerine yenisinin asılması.Bu kadar fazla iş adımı uygulanırken, kimyasalların bu işlemlere yetecek güçte olmasına ve yüzey dezenfektanı tablet yada ürünün kullanılmasına dikkat etmek gerekir.

Otel halısı yıkama

Oda temizlikleri sırasında çoğu zaman şöyle bir süpürülen otel halıfleksleri, kirliliğe bağlı olarak belirli süreler ile yıkanır. Leke giderici uygulamalar yapılırken derinlemesine temizlik yapacak ıslak vakum makineleri ehil eller tarafından faaliyete geçirilir. Temizlik şirketleri tarafından halı yıkama gerçekleştirildiği takdirde, halı fırçalama makinesi de kullanılmaktadır.

Otel zemini Cilalama

Otel mermer ve pvc zeminleri, kir tutmaya başladığında matlaşma da başlamış demektir. Cilalama daki amaç temizliği kolaylaştırırken parlaklığı artırmaktır. Koridor kısımları biraz daha fazla yıprandığından dolayı, cila katını iyi ayarlamak gerekir. Otel çalışanları, zemin bakımını sağlarken asitik ürün kullanmamaya özen gösterir.

Otel Avizesi temizleme

Oynar iskele, merdiven gibi  aletler ile deneyimli, işinde uzmanlaşmış personel, en üst kısım taşlardan başlayarak aşağı doğru iner. Piyasada kolaylıkla bulabileceğiniz avize temizleyiciler işinizi kolaylaştıracaktır.

Otellerin cam temizliği

Sık yapılmasında fayda teşkil eden cam temizliği hizmeti, günümüz güvenlik normlarına uygun kategoride cam siliciler tarafından yapılır. Çerçeve temizliği de en az cam temizliği kadar önemlidir.